Můj příběh aneb těší mě:

Jsem dermatoložka, Petra Zdobinská. Přeji si,  abychom se cítili opravdu ve své kůži.

 

Přátelsky vás vítám na těchto stránkách. 

Jmenuji se Petra Zdobinská. Oboru kožního lékařství se věnuji už spoustu let, po univerzitním studiu medicíny, kdy jsem promovala v roce 2008. Jsem v předatestační přípravě z dermatovenerologie na podzim 2023.

Naposledy jsem pracovala v soukromé praxi Dr. Eva- Maria Parsch v Erdingu, v Bavorsku. Po rodičovské pauze jsem nyní zaměstnaná v kožní ambulanci na Praze 4- Chodov a Sídliště Novodvorská.

V minulých letech jsem se zaměřovala hlavně na léčbu kožních onemocněních a prevenci- individuální udržování si zdraví z celostního pohledu a zajímala jsem se i o alternativní léčebné metody. Mám povědomí o nejrůznějším léčebných metodách z různých oblastí.

Ale zjistila jsem, že i to je nekonečné hledání příčiny onemocnění. A je jen pocit/ myšlenka, že je možné něco udělat, abychom si udrželi zdraví. Naše mysl chce vědět proč, pořád něco řeší a dělá si starosti, to je její přirozenost. Když si mysl myslí, že už ví, dojde k chvilkovému uvolnění. A potom přijde jiná, v tomto případě zdravotní disbalance a můžeme řešit nanovo. Můžeme. Pořád dokola. Ale možná taky nemusíme.

Mojí vizí projektu „Kožní online“ je spokojený člověk, který se cítí ve své kůži, a to nehledě na okolnosti. 

Člověk smířený a spokojený ve stavu v jakém zrovna je. Užívá si života v každém jednom přítomném okamžiku.

Přeji si, abyste měli dostatek informací a různých úhlů pohledů na zdraví a nemoc kůže, které vaši mysl mohou inspirovat  a až přijde čas, vše se může dále proměňovat. Ta proměna je v našem postoji, pozornosti, v našem stavu bytí, v našem prožívání. 

Podíváme se také na to jak se znovu a znovu dostávat k přirozenému procesu těla- samoléčení.

Jste tu dobře na blogu “kožní online” 🙂

Velmi mocný nástroj každého z nás je mysl. "Mentální léčba" byla jedna z mých velkých objevů a i o ní a možnostech jejího využití v každodenním životě se s vámi v blogu podělím. 

Začala jsem pro sebe a pro vás psát blog o novém přístupu k životu.

Dnešní technologie nám umožňují tu úžasnou svobodu šířit sebe, informace, poznatky a zkušenosti online, navzájem se inspirovat a podporovat a to v podstatě z jakéhokoliv místa na planetě.

Žiji s rodinou toho času v bavorském Mnichově. (Od roku 2017 opět v Praze.)

Lidé si žádají informace na jednom místě z věrohodného zdroje, rozumitelné a nejlépe ihned online dostupné.

Tak pojďme na to!

Věřím, že oslovím tolik lidí, kolik bych jich v ordinaci za celý život nestihla ani pozdravit 🙂

Své náhledy s vámi budu sdílet jak na blogu v článcích, tak i v ucelených souborech tzv. e-book (neboli elektronická kniha ve formátu PDF ke stažení a přečtění a praktikování). (Ne)pravidelně budu také publikovat ve facebookové skupině, kde se můžete nechat inspirovat i pobavit.

Chci, abyste byli a cítili se opravdu ve své kůži.

S láskou Petra Zdobinská