Podnikání a žena, funguje to?

Proč jsem se rozhodla pro kurz Podnikání z pláže. O tom je tento článek. Už nastal ten správný čas 🙂 Nejenže tomu dlouho nerozuměla moje nejbližší rodina, nedokázala jsem to zprvu pojmenovat ani já sama. A dneska jsem se připletla do diskuze na facebooku, kde se mě na to znovu lidé ptali: „Nechci, abys nám prozrazovala konkrétní věci. Spíš jen obecné info, proč ses pro kurz rozhodla, jaké jsi měla očekávání a jestli se ti ta očekávání splnila. Jestli to, co ses naučila, využíváš v praxi. Je to pro většinu z nás asi dost peněz, jít do toho naslepo se konkrétně mně nechce.“

V těchto dnech vrcholí napětí okolo plážové výzvy. V tomto kole se zúčastnilo 105 soutěžících o nej plážový projekt.

_IK36224

O co vlastně jde? Podnikání z pláže je online forma podnikání– zautomatizovaný systém infomarketingu, jemuž dala jméno Stáňa Mrázková, jeho projektová maminka. Pro mě bylo na začátku lákavá ta svoboda vyjádření, svoboda formy, svoboda času, místa i tématu. Neuměla jsem si přesně představit, co všechno to obnáší, ale moje intuice mi říkala, že mám jít do toho. Ne každý se rozhoduje takhle impulzivně, psychologicky existuje několik druhů zákazníků a i tohle se v kurzu učíme.

Já jsem byla vyhořelá z kožní ordinace a měla jsem potřebu psát o nových věcech, které jsem objevovala s příchodem mateřské role a připadaly mi přelomové a chtěla jsem se o nich podělit. Bylo toho hodně, nikdy předtím jsem nic veřejně nepublikovala. Bála jsem se i vyslovit na veřejnosti svůj názor, natož ho napsat s vědomím, že to bude číst nejenom sousedka (ta by tomu v mém případě nerozuměla, bydlíme v Bavorsku), ale i manžel (toho to zase příliš nezajímá), tchýně anebo spolužáci. Tahle obava výstupu z anonymity je tam u každého nováčka a je to jedna z typických strachů začínajících.

Takže z výše uvedeného vyplývá a také to tak bývá, že téma je velké téma 🙂  Někdo má na začátku jasno, třeba se dlouhodobě něčemu věnuje a postaví si k tomu nově web dle strategie podnikání z pláže a tím se dostane k mnohem většímu počtu zákazníků, než by se mu podařilo osobně či pouze při vytvoření webových stránek, kdy není šance, že si vás někdo najde, když nemá jak se o vás dovědět. Takže další know how kurzu je- jak se o nás náš zákazník dozví.

Další skupinka lidí třeba pracuje jako zaměstnanci v nějakém oboru a zároveň mají vedle toho koníček, něco, čemu věnují spoustu času, o čem rádi mluví a jsou z toho nadšení. A na tomhle tématu si postaví svoje Podnikání z pláže. Takhle vznikají úžasné projekty. Co lidi baví, tomu věnují spoustu energie a zajišťují tak informace pro ty ostatní, kteří se zase věnují něčemu jinému. No a když potom v životě řešíme nějaké téma, máme se my z kurzu hned na koho obrátit 🙂 Vznikají tak odborníci nadšenci ve všem možných i nemožných oborech. Zní to jako pohádka že? 🙂

No a ti co téma nemají, tak hledají. Zase se v kurzu dozví, jak na to. Navíc výborně funguje uzavřená facebooková skupinka, kde je silná energie a všichni se vzájemně podporují, povzbuzují a sdílejí informace a nápady. Sama Stáňa se zmínila, že rozhodně neočekávala na začátku svého kurzu, že vznikne něco takových rozměrů. A ono to pořád roste :), alespoň já to tak cítím. Jde o lidi, kteří se nebojí tvořit, nebojí se dělat nové věci, které cítí jako to pravé, pro sebe a pro společnost. Respektive se bojí, jako my všichni, ale přesto do toho jdou.

_IK35923

Takže, abych se vrátila k tomu, jaká jsem já měla očekávání. Jelikož jsem byla se synem na rodičovské a zároveň jsem měla potřebu se ještě jinak realizovat, mohla jsem si v klidu pracovat na počítači, když zrovna syn spal. Tady chci upozornit na hrozbu závislosti na internetu!!! Asi na začátku každého nadšení jdeme do extrému a po čase se to znovu vyrovnává. Opravdu je někdy těžké se od tvoření odtrhnout a věnovat se něčemu jinému, když máte najednou tolik nápadů a tolik možností co ještě vylepšit k obrazu svému.

Ano, to, co jsem se naučila v kurzu ,využívám v praxi a je toho pořád víc a víc nového, nabaluje se to na sebe. Očekávání naplněna a přetékají jako v pohádce Hrnečku vař. No ani ve snu by mě nenapadlo, že si sama sestavím webové stránky a budu si tam denně měnit barvu, písmo, psát nové články a získávat nové čtenáře, které to zajímá. Tady se dostáváme k dalším strachům, které nás na cestě neminou, a to je strach, že to nebude nikoho zajímat, že to přeci všichni vědí. Zajímá no a nevědí 🙂

_IK36172

No a co se týká peněz, každý nejlíp asi ví, kam chce investovat. U všech produktů infopodnikání je nabízena záruka vrácení peněz, takže tenhle strach je také vymyšlený 🙂 Jde o svobodné podnikání bez cenzury, kterému věnuji spoustu času (který není na první pohled vidět, ale moje rodina ví své) a který mě nabíjí a přináší mi zároveň nepředvídatelné životní výzvy a pocity naplnění a smysluplnosti.

Ještě bych chtěla zdůraznit jednu věc a to podnikání ženy a muže a rozdíl, který jsem já pocítila. Muž je schopný podnikat v oblasti, která ho v podstatě vůbec nezajímá. Vidí díru na trhu anebo možnost velkého výdělku, naplňuje obchodní strategie, logistiku, všechno mu šlape a je spokojený. Namísto toho většině žen musí dávat obor podnikání smysl. V tomto kurzu si naplňuji i potřebu sdílení stejně smýšlejících lidí. Ano, uhodli jste, v kurzu je nás většina žen 🙂

P.S. Zautomatizovaný systém znamená, že po vytvoření elektronické knihy a propojení fakturačního a emailového systému, můžete třeba ležet na pláži a objednávky se vyřizují samy.

Krásný den Petra Zdobinská

MUDr. Petra Zdobinská

Je lékařka a věnuje se především udržování zdraví. Chce, abyste byli a cítili se opravdu dobře ve své kůži. Více o Petře se dozvíte zde Autorka eBooku "Pečujeme s radostí o svoji kůži aneb 10 maličkostí, které dělají velké věci"

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *