Ježíš, mám výtok!

výtok 2

Ježíš, mám výtok!

Tenhle krátký článek jsem se rozhodla napsat, jelikož se mi spojilo dohromady hned několik souvislostí, které mi nedají spát. Od dob mých studií medicíny se mi občasně kamarádky svěřují, že mají asi kvasinky a co s tím. Stejně tak do kožní ordinace chodily dívky a ženy s podezřením na plíseň či jinou chorobu pohlavních orgánů, většinou po zamítavém výsledku gynekologa, s tím, že už si neví rady.

Já sama si pamatuji na den, kdy jsem v pubertě, několik týdnů před první menstruací cosi objevila na kalhotkách. Byla jsem vyděšená a styděla jsem se s tím svěřit. Teprve dnes s jistotou vím, že jsem se stávala ženou a vše bylo v naprostém pořádku. Nikdo mě tenkrát neinformoval a já si o radu neřekla.

holcicka

Když se z holčičky stává žena

Až mnohem mnohem později, v dospělosti mi moje paní doktorka gynekoložka po x-tém poševním výtěru svěřila, že ženy tam dole mají vlhko, že by to jinak ani neklouzalo, jak je potřeba. A já byla ještě stále nedůvěřivá. Proč by mi to někdo neřekl dřív, jestli to takhle je?

Nechci podceňovat naši společnost. Ale setkávám se hodně často s ženami, které nevědí. Většina Čechů nejsou věřící křesťané, ale přesto je sex zakázané slovo, nejen na facebooku. O ženské cykličnosti a dalších přírodních cyklech jsem se více dověděla teprve s medializací těchto témat před několika lety.

Děložní hlen je tekutina, kterou produkuje děložní čípek a během měsíčního cyklu ženy se mění. Někdy je bělavý, jindy vodnatý, jindy gelový. Objevuje se poprvé v pubertě. Velmi podrobný článek o tom, jak hlen vypadá v různých obdobích cyklu a jak je možné se dle jeho vzhledu a konzistence orientovat při chtěném početí naleznete zde.

kůže prsa

Tak mám kvasinky nebo ne?

Já jsem hodně dlouho o přirozeném hlenu ženského pohlaví nevěděla. Opakovaně jsem chodila na gynekelogii pro podezření na kvasinky a několikrát dostala i léčbu v podobě vaginálních tablet a krémů! Kvasinky jsem měla jen jednou, a proto už vím, že rozdíl jasně poznáte. Zrovna jsem byla v zahraničí, to svědění bylo k nevydržení a v pochvě bylo sucho a bílé kousíčky, takové shluky kvasinek, jako tvaroh na strouhání. Cervikální hlen není doprovázen nepříjemnými příznaky jako jsou svědění a pálení.

Kvasinková infekce a její duchovní příčina je popisována jako popírání vlastních potřeb a nepodporování sebe sama.

child-577013_1920

Ženy a maminky, informujte prosím svoje dcery o zcela normální a přirozené vlhkosti ženských pohlavních orgánů a o existenci cervikálního hlenu. Věřím, že šíření a úspěšnost tohoto článku by se dala sledovat ne na google analytics, ale na snižování čekací doby v gynekologických a kožních ordinacích. Děkuji za sdílení 🙂 Přeji nám všem ať si užíváme svoji ženskost.

Petra Zdobinská

 

MUDr. Petra Zdobinská

Je lékařka a věnuje se především udržování zdraví. Chce, abyste byli a cítili se opravdu dobře ve své kůži. Více o Petře se dozvíte zde Autorka eBooku "Pečujeme s radostí o svoji kůži aneb 10 maličkostí, které dělají velké věci"

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *