Ježci pod kůží, brýle na svět a příčina nemocí: rozhovor s Terezou Kramerovou

Ježci pod kůží, brýle na svět a příčina nemocí: rozhovor s Terezou Kramerovou

Dneska si budeme povídat o zákulisí nemoci. O zdraví a nemoci z pohledu naší mysli. Jsem moc ráda, že se slova ujme průvodkyně po krajině mysli Tereza Kramerová. Je mi velkou inspirací už delší dobu, její způsob myšlení je mi velmi blízký a metody harmonizace, které používá a které používám i já, jsou geniální a účinné. Pozor, testováno na lidech!

13699322_1185162218192414_1575671233_owww.terezakramerova.cz

Terezko, jak ty to vidíš, mohou naše myšlenky ovlivňovat naše zdraví

Petro, tady odpovídám naprosto sebevědomě, že nejen, že mohou ovlivňovat, ale ony naše zdraví přímo tvoří! Psychika a tělo se nedá oddělit. Každá myšlenka, která proběhne myslí, se nějak otiskne i do fyzické reality. Když je ojedinělá, nemá takřka žádnou moc, ale pokud se tatáž myšlenka opakuje, nabývá na síle a časem se promítne i do hmoty – tedy do fyzického těla. Třeba formou chronické nemoci.

Co teprve přesvědčení, které získáváme jako malé děti od rodičů, nebo si je vytvoříme sami na základě toho, jak je s námi zacházeno! Ty máme nahrané na tajné a nesnadno přístupné části našeho niterného softwaru a podbarvují celý náš život. Nejen v úrovni prožívání, ale i v oblasti zdraví.

Vnímám, že je moudré ke zdraví přistupovat celostně a u naučit se u nemocí rozklíčovat právě i onu deformující myšlenku, která v těle spouští proces nemoci. Když se nám podaří se k ní dostat, což není až tak náročný proces, snadno ji můžeme pochopit, uchopit a opustit. Pak se mohou dít situace, které nemá alopatická medicína zaškatulkované a zmapované, a říká se jim zázraky.

Co znamená zdraví a nemoc pro Tebe osobně?

13817142_1185156828192953_1226638503_nPro mě je zdraví stav, kdy se cítím dobře fyzicky i duševně a mohu bez překážek naplňovat své poslání. Možná bych to mohla nazvat i celkovou harmonií, kdy jsou všechny mé složky v souladu a nehádají se. Představuji si to tak, že tělo, mysl i duše jsou muzikanti v orchestru mého života a při zdraví společně hrají jednu píseň, která jim krásně ladí.

Při nemoci se jedna složka z výše jmenovaných rozhodne, že přestane spolupracovat a bude si hrát svoji písničku. Pak je výsledkem kakofonie, která má daleko k harmonickým tónům. Spíš to někdy pořádně skřípe.

Věřím, že k vystoupení ze souladu má tato “vrstva” naší bytosti vždy závažný a směroplatný důvod. Na úrovni duše vnímám, že bývá často příčina odklonění se od svého poslání a zapomenutí na volání duše. Na úrovni mysli to jsou sebedestrukční přesvědčení (za všechny jmenujme jedno z nejrozšířenějších: nejsem dost dobrý/á) a na úrovni těla nedobré zacházení s ním a nerespektování jeho potřeby pohybu, vhodné stravy a odpočinku.

Clemens Kuby (německý dokumentarista, autor knih a sebeléčící metody: Mentalhealing) říká: „ Jak myslím, takový jsem- takový je svět a takový je můj protějšek a takové je všechno.“ Díváš se na svět podobně?

Ano, rozhodně. Svět vnímáme našimi smysly a ty jsou nastavené jen na určitý výsek reality. Na takový, který nás zajímá a rezonuje s námi. Správněji řečeno rezonuje s našimi nejniternějšími přesvědčeními o nás samých a i o světě kolem, které si povětšinou neseme již z prenatálního období a ranného dětství.

Vnímáme tedy selektivně a všímáme si přesně těch detailů a souvislostí, které naše mentální programy potvrzují.12047177_1099928286686312_6439617643227263855_n Tím pádem je pak celá naše realita zabarvena naším životním postojem. Podobně, jako když si vezmeme sluneční brýle s oranžovými skly. Pak i obloha, vodní hladina, pomerančový džus ve sklenici a oči našeho partnera mají oranžový nádech.

V základu by se dali lidé rozdělit do dvou základních skupin. První má nasazené brýle strachu a vnímá svět jako nebezpečné místo. Druhá nosí brýle důvěry, nebo by se dalo říct i lásky, a vnímá svět jako místo vhodné pro život.

Podle čeho se rozhoduješ ty, jakou metodu léčby zvolíš, když Tě něco trápí?

Nejdřív se vždy domlouvám s tělem a použiji Mentální harmonizaci. Pátrám ve svých myšlenkách a přesvědčeních a hledám, kde se energie zasekla, že padám do ne-moci.

Většinou na to přijdu, ale v některých případech mi tělo poukazuje na hlubší a mnohovrstevnatý zdroj disharmonie, který nezvládnu sama ihned zpracovat. Pak s velkou pokorou sáhnu po prostředcích alopatické medicíny a poděkuji za její schopnost přinést rychle úlevu, ač s příčinou většinou nepracuje.

Uvědomuji si, že když mimořádně potřebuji sáhnout například po antibioticích, je moudřejší je přijmout s vděčností a otevřenou náručí, než je brát přes vnitřní odpor, protože pak si vlastně způsobuji vnitřní boj a nastoupí celá řada vedlejších účinků. Oproti tomu, když se před nimi pokloním, proběhne léčba hladce a nemám ani jednu komplikaci z příbalových letáků. Tím jsme zase u mysli a jejího nastavení!

150510-Kramerovi-035-662x1024Také jsem zažila nemoci, které měly za cíl to, abych si konečně lehla a opravdu odpočívala. Jsem totiž neúnavná tvořitelka a chybí mi tlačítko off, takže v kombinaci s třemi malými dětmi a každovečerní prací na počítači musí moje tělo tu a tam sáhnout po donucovacích prostředcích. Já mu za to vždy poděkuji a na chvíli se zlepším. Respektive jen do té doby, než mě napadne další skvělý projekt, který chci lidem předat. 😀

Znám a praktikuju tvojí „Lékárničku v hlavě“, fascinuje mě, jak to funguje. Odkud k tobě přišla tahle metoda a jak dlouho už to funguje Tobě?

Přibližně před patnácti lety jsem absolvovala kurz mentální masáže, kde se pracovalo s obrazy a představivostí promítnutou do těla. Moc se mi to líbilo a začala jsem tuto techniku hojně používat. Přepracovala jsem si ji pro použití bez pomoci druhého člověka a největší rozmach přišel, když se nám narodily děti.

Zjistila jsem, že si tímto způsobem můžeme vlastně krásně hrát, prožít naplněný čas, a ještě harmonizovat mysli i tělo. Děti mě vlastně nevědomky navedly na techniky, které dnes na workshopech učím ostatní rodiče, aby i oni mohli využít síly mysli a naučit své děti s myslí vědomě pracovat.

Vedlejším produktem je, že na základě mentální harmonizace si děti prožijí, že jsou tvůrci svého života a mají moc ovlivňovat, jak se cítí. Tedy že nejsou jen loutky v divadle světa, ale jsou i režiséry svého příběhu.

Podle mě je tato metoda už taková vyšší dívčí. hand-784077_1920Ne každý racionálně uvažující člověk něco takového automaticky přijme do svého života. Jak bys charakterizovala svoje klienty a klientky?

Mí klienti a klientky jsou lidé, kteří pochopili, že mají moc proměňovat sebe i své prožitky. Láká je vědomý přístup k životu a líbí se jim být jeho aktivní tvůrci. Mají odvahu převádět své dary do reality a reformovat tak současnou společnost svým vědomým přístupem k sobě sama. Ostatně tak nějak, jako to děláš ty 😉 .

Mohu předejít touhle metodou třeba užívání antibiotik nebo operačnímu zákroku?

Můžeš, ale nedá se to předpovědět a ani si uzdravení mentálně “vydupat”. Někdy je vhodná konstelace a tělo rádo nemoc pustí, ale někdy je potřeba jít hlouběji, až k příčině, a na to musí být člověk zralý. Navíc může mít jedna nemoc příčin několik, takže se opravdu nedá zaručit výsledek.

Vždy na workshopech i ve videokurzu říkám, že Mentální harmonizace není léčba, ale opravdu “jen” harmonizace. Je zde ovšem poměrně vysoké “riziko”, že vedlejším příznakem zharmonizovaného pocitu v daném místě těla bude úleva, nebo dokonce i vyléčení.

treatment-1327811_1920Kdy jsi byla naposledy u doktora? 

Letos mě k doktorovi dohnala úporná angína, což byl právě moment, kdy jsem s vděčností přijala antibiotika a užila si řádnou léčbu. Už jsem zašla příliš daleko za hranici, kdy bych se mohla uzdravit sama. Předtím jsem několik let u doktora nebyla, když nepočítám kontroly v těhotenství.

Měla bys nějakou příhodu ze svojí praxe s kožními obtížemi a šťastným koncem?

Jestli se dá za šťastný konec považovat to, že se jedna maminka se svým tříletým synem s atopickým exémem po desítkách prodrbaných nocí konečně vyspala, tak ano. Před spaním se chlapečka zeptala, co způsobuje to urputné svědění. Pověděl, že to jsou ježci. Přišli na to, že je potřeba každého ježka opatrně vzít a otočit, aby neměl bodlinky směrem ke kůži. Když to udělali, chlapeček prospal v klidu celou noc.

Mé nejstarší dcerce se letos také udělal atopický ekzém v záhybech rukou. Mentální harmonizace ukázala, že tam má ještěrky a je potřeba jim utrhnou ocásky, a ony pak utečou. Když ji ekzém svědí, zeptám se, kolik má v rukách ještěrek. Následně utrhnu ocásky a máme po svědění. Opravdu to funguje!

Děkuju, že jsi nám věnovala svůj čas a svoje zkušenosti a znalosti. Všem čtenářům a čtenářkám doporučuji Lékárničku v hlavě  vyzkoušet a praktikovat ve svém životě. Krásný den, Petra Zdobinská.

 Pozn. alopatická medicína= klasická, akademická, školní, západní medicína

MUDr. Petra Zdobinská

Je lékařka a věnuje se především udržování zdraví. Chce, abyste byli a cítili se opravdu dobře ve své kůži. Více o Petře se dozvíte zde Autorka eBooku "Pečujeme s radostí o svoji kůži aneb 10 maličkostí, které dělají velké věci"