Homeopatie, princip a zdravotnický systém II.

Homeopatie, princip a zdravotnický systém II.

Právě čtete pokračování rozhovoru s Lenkou Šebkovou. Pokud si chcete přečíst i první část, kde se dozvíte mimo jiné odkud se k nám tento způsob léčby dostal a jestli ho lze použít i na bakteriální a virová onemocnění, podívejte se zde» na článek s názvem Malinkaté globulky s velkou léčivou informací. Lenka nám vysvětlí jak to funguje.

Lenka Šebková

www.lenkahomeopatie.cz

Proč myslíš, že náš zdravotnický systém neuznává homeopatické léky a neproplácí je z pojištění?

Naše legislativa bohužel alternativní medicínu takřka vůbec nepodporuje. Což je samozřejmě velká škoda pro pacienty, ale za to velký zisk pro farmaceutické firmy, které vyrábí chemické léky. Nezbývá, než doufat v lepší časy.

Naštěstí se v ČR spousta akutních homeopatických léků od jisté francouzské firmy dá koupit běžně v lékárně i bez předpisu, některé s dodáním do druhého dne a jedna tuba vás vyjde kolem 100 Kč. A pokud budete užívat při každém podání jen jednu kuličku (což bohatě stačí pro přenos informace), a ne pět, jak doporučuje tento výrobce, vydrží vám lék na velmi dlouhou dobu.

Doporučuji pořídit si také domácí „homeolékárničku“ na akutní stavy, zvlášť máte-li doma děti. Můžete tak rychleji zareagovat na nemoc již zpočátku, a čím dříve si správný lék vezmete, tím rychlejší je šance na uzdravení. Návod, jak na to, jsem sepsala do eBooku „20 akutních léků pro první pomoc homeopatií“, který je zdarma ke stažení na mém blogu.

Vidíš kombinace s konvenčními léky jako přednost anebo se to vzájemně vylučuje?

homeopathy-962079_1920Pokud někdo dlouhodobě užívá např. léky na tlak, v žádném případě nedoporučuji, aby je hned vysazoval, když se začne léčit konstituční homeopatií. Je však možné, že po pár měsících mu dávku léku jeho ošetřující lékař sníží, když vyhodnotí celkové zlepšení stavu. Vše se děje postupně a na základě individuálního pečlivého vyhodnocení.

V jiných případech homeopatické léky například pomohou minimalizovat vedlejší účinky náročné onkologické léčby. Rozhodně se tedy nevylučují s konvenčními léky. Spíše naopak – posilují vlastní vitální sílu člověka, a to je při nemoci velmi důležité, ať již pacient nějaké další léky užívá, nebo ne. A co se mě osobně týče, od té doby, co jsem objevila homeopatii, jsem již žádné chemické léky užívat nemusela 🙂

Chápu tedy dobře, že lék se určuje na základě symptomů? Můžu dostat stejný lék na dvě různá onemocnění?

Přesně tak. Jeden lék tak může pokrýt mnoho různých onemocnění, záleží na shodě příznaků. Stejně tak je na jednu nemoc více možných léků. Např. na angínu jich máme asi 20.

Jenže někoho bolí v krku vlevo, někoho vpravo, někdo má velkou žízeň, jiný je u toho bez žízně, někomu uleví teplá voda, jinému studená, někdo má horečku vysokou, někdo žádnou, někoho u toho bolí hlava, jinému se přidá průjem. Někdo zase potřebuje klid, když je nemocný, a jiný společnost a rozptýlení.

Prostě každý jsme jiný a jinak na nemoc reagujeme, proto každý potřebujeme jiný lék (uplatňujeme tzv. princip individualizace).

Použila jsi termín základní princip klasické homeopatie. Co to znamená?

Klasická neboli konstituční homeopatie vychází z určitých pravidel léčby – např. princip podobnosti, princip individualizace, Heringovy zákony, atd., které studujeme na homeopatických školách. Zajímají nás komplexní symptomy mysli, těla i duše. Používají se vysoké potence léků. Konstituční předepsání by mělo být vždy v rukou zkušeného homeopata.

20150724_164320aAkutní homeopatie vychází také z těchto principů, ale v jednodušší formě a díky tomu je dostupná všem zájemcům o tuto alternativní léčbu.

Při akutním předepsání vycházíme z úzkého souboru symptomů, nejdeme úplně do hloubky, cílem je rychlá úleva od bolesti, průjmu, horečky, kašle, atd. Používají se nízké potence léků, které jsou volně dostupné v lékárnách.

Existují pouze „kuličky“ k vnitřnímu užití anebo jsou i homeopatické zevní léky- mastičky?

Homeopatické léky existují v různých formách – v kuličkách (nejpoužívanější forma dostupná v českých lékárnách), v kapkách, granulích, ale i v mastích na zevní použití.

Článek je pro blog Kožní online, jak je to s homeopatií a naší pokožkou?

Kožní onemocnění patří do konstituční homeopatie a předepsat lék by měl pouze zkušený homeopat. Projevy na kůži patří většinou mezi psychosomatické onemocnění. Snažíme se najít etiologii problému a hledáme odpovědi na otázky, jako např. Co mě svědí ve skutečnosti? Co chce prorazit hranici a zviditelnit se? Nevymezuji se příliš? Jak je to s mou schopností stýkat se s ostatními?

Při předepisování léku vycházíme z konkrétních projevů na kůži, ale zahrnout musíme i symptomy mysli a další individuální znaky. Pokud se nám skutečně podaří vykořenit dlouhodobou příčinu, můžeme s úspěchem homeopaticky léčit různé ekzémy, abscesy, praskliny na kůži, kopřivku, pásový opar, akné, bradavice či plísňové infekce, aj.

Lenko, děkuji za rozhovor a přeju ať se daří.

Hezký den Petra Zdobinská.

MUDr. Petra Zdobinská

Je lékařka a věnuje se především udržování zdraví. Chce, abyste byli a cítili se opravdu dobře ve své kůži. Více o Petře se dozvíte zde Autorka eBooku "Pečujeme s radostí o svoji kůži aneb 10 maličkostí, které dělají velké věci"

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *