Gynopsychosomatika a MUDr. Kateřina Kneiblová

Gynopsychosomatika a MUDr. Kateřina Kneiblová

Katka je moje bývalá spolužačka z medicíny a náhodou jsme se potkaly v ordinaci po letech, kde jsem se ocitla jako její pacientka. Katka v současné době nabízí konzultace mimo ordinační hodiny a já jsem jí trošku vyzpovídala, o co vlastně jde, co nám nabízí a čím nám může být nápomocná. Děkuju za rozhovor.

Proč si vlastně domluvit konzultaci u Tebe, můj gynekolog mi nestačí?

Mé gynekologické konzultace mají tu výhodu, že nás netlačí čas, který nám zaplatí pojišťovna a máme prostor přemýšlet společně více ze široka a zcela upřímně rozebrat vše, co nám přijde na mysl. Navíc se snažím zcela upřímně rozebrat všechny možnosti, které znám, ne jen ty, které preferuji já. Protože můžeme s klientkou mít na věc rozdílný náhled.

 

S čím vším se na Tebe jako lékařku gynekoložku mohu v rámci konzultace obrátit?

Se vším, co jen trošku souvisí s gynekologií. Klasicky rozebíráme cystická ovaria, potíže s otěhotněním, možnosti vedení těhotenství nebo porodu, možnosti operativních řešení, chronické záněty pochvy… etc… etc… V poslední době se začínám více věnovat i problematice alergických a ekzematických reakcí.

Jaké z ženských témat Tě baví nejvíc?

Takhle to ložené nemám, mě baví spolupráce s ženou, která se nechce léčit, ale chce se vyléčit a nebo obtížím předcházet. A taktéž s ženou, která o věcech ráda přemýšlí a nečeká, že já jí jednoznačně řeknu, že má  udělat to či ono.  Můj hlas má být poradní, ten kdo dělá rozhodnutí musí být každý člověk sám za sebe.

Kde vidíš největší přínos pro klientky, kde uvidí výsledky po konzultaci s Tebou?

V maximální informovanosti na dané téma, v nástinu celé situace a vyhledání jejího přesahu i mimo gynekologii.

Jsou pro Tebe nějaká témata tabu, něco, kde nevidíš svojí kompetenci či z osobních důvodů se tématu nechceš věnovat?

Spousta ženských obtíží je daná psychosomaticky. Já na ně umím poukázat, což samo o sobě často hodně pomůže, ale nejsem psycholog. Tedy tam, kde mám pocit, že je potřeba zapracovat cestou psychoterapie doporučuji konzultaci s psychoterapeutem. Co se týká zdravotních témat, nemám zábrany. A ráda si kvůli klientce i leccos dočtu a doučím.

Postačí jedna konzultace anebo se mám připravit na delší spolupráci?

Většinou stačí jedna, ale nebráním se dlouhodobější spolupráci.

Probíhají konzultace v ordinaci v Praze a Kralupech či je možnost online popovídání?

Konzultace jsou aktuálně čistě on-line, z mnoha důvodů. Nebráním se osobnímu setkání, jen by musela klienta dojet za  mnou, není v mých časových kapacitách se přesouvat.  A pokud je potřeba doplnit i vyšetření, může mne klientka navštívit v některé z ambulancí, je ovšem potřeba respektovat provozní pravidla dané ambulance.

Spolupracuješ mezioborově s dalšími lékařkami/ lékaři či jinými alternativními směry, které se věnují ženským tématům a ženám pomáhají s jejich obtížemi?

Ano, medicína je tak široký obor, že není možné pojmout jej v jednom člověku. Většina žen má, ovšem, své vyzkoušené lékaře, tedy je ke změnám netlačím. Úžeji spolupracuji s poradnou paní Evy Labusové, ta se ženským tématům věnuje již řadu let a naše spolupráce přinesla již nejedno ovoce.

Kontakt je www. gynopsychosomatika.cz

MUDr. Petra Zdobinská

Je lékařka a věnuje se především udržování zdraví. Chce, abyste byli a cítili se opravdu dobře ve své kůži. Více o Petře se dozvíte zde Autorka eBooku "Pečujeme s radostí o svoji kůži aneb 10 maličkostí, které dělají velké věci"